KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13139187
*
nr 1313 9187
Harald Skogsberg
(1889-1980), Sverige
"I spårvagnen". Signerad, daterad -42. Akvarell, 25x21 cm
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 19:08:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 20:54:16
1
1.500 kr
16/3 18:12:20
2
1.500 kr
16/3 18:12:20
1
1.500 kr (Budbetjänt)
16/3 18:13:35
2
1.800 kr
16/3 19:03:09
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Harald Skogsberg
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Läs mer om Harald Skogsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller harald skogsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
*
Harald Skogsberg
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Harald Skogsberg
nr 1313 9187
Harald Skogsberg
(1889-1980), Sverige
"I spårvagnen". Signerad, daterad -42. Akvarell, 25x21 cm
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 20:54:16 | 1 | 1.500 kr |
16/3 18:12:20 | 2 | 1.500 kr |
16/3 18:12:20 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
16/3 18:13:35 | 2 | 1.800 kr |
16/3 19:03:09 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Harald Skogsberg
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.Läs mer om Harald Skogsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller harald skogsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49